Kiedy terapia sokami jest skuteczna?

blog_2

Pożywienie, które zjadamy w ciągu całego życia jest już na tyle bogate w substancje chemiczne, że nasz organizm ma coraz poważniejsze problemy z ich strawieniem. Niestety, nie może wyprodukować odpowiednich enzymów, a co za tym idzie przez lata w naszym organizmie kumuluj się produkty przemiany materii, których nie był w stanie strawić.

Bardzo często to właśnie one ponoszą odpowiedzialność za choroby cywilizacyjne. Bardzo ważnym źródłem aktywnych enzymów okazują się być rośliny, zadanie zjedzenia ich odpowiedniej ilości na surowo może być jednak zadaniem dość skomplikowanym. Takie przedsięwzięcie stanowiłoby ogromne wyzwanie dla naszej wątroby, a my z pewnością musielibyśmy to odczuć.

Na szczęście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na choroby. Możemy chronić nasz organizm oczyszczając go, regenerując komórki i uruchamiając procesy samoregulacji, do których jest on zdolny. Nie jest to przy tym wcale trudne, z pomocą przychodzi nam bowiem terapia sokami często określana też mianem picia esencji natury. Oczywiście, już w tym momencie pojawiają się pierwsze niejasności, okazuje się bowiem, że definicja soku nie dla każdego jest taka sama.

Świeże soki

Sokoterapia - skuteczność

Nie brakuje osób utrzymujących, że sok to również płyn, który na skutek natlenienia został pozbawiony enzymów, jest rozcieńczony, barwiony, słodzony i przetworzony. Niestety, tak właśnie wygląda dziś produkcja soków i niczego więcej nie powinniśmy się spodziewać nawet po tak zwanych sokach jednodniowych.

Jeśli więc kuracja sokami ma być efektywna należy zapomnieć nie tylko o sokach znajdujących się w sprzedaży ogólnodostępnej, ale i o tych, które można uzyskać wykorzystując w tym celu możliwości sokowirówki. Okazuje się przy tym, że niebezpieczne potrafią być zarówno wyciskarki wykonane ze stali nierdzewnej, ale i te urządzenia kuchenne, które składają się z plastikowych elementów.

Terapia sokami składa się z zestawu zasad, które należy brać sobie do serca, pamiętajmy więc o tym, aby sok pić około pół godziny przed posiłkiem starając się, aby był on dostarczany do organizmu w małych łykach. Pamiętajmy też, aby stosować wyciskarki wolnoobrotowe. W pierwszych dniach picia soków może się okazać, że musimy walczyć z uczuciem niesmaku w ustach i lekkimi zawrotami głowy, warto je jednak przeczekać.