Zaskakujące korzyści zdrowotne soku z trzciny cukrowej

blog_2

Nicole Loomis

Jeśli prowadzisz bar, zapewne zauważyłeś, że ponad 40% Millennialsów nie jest już zainteresowanych standardowymi smakami soków. Większość z nich skłania się ku spersonalizowanym sokom o unikalnych smakach. Trend ten został potwierdzony przez Trend Insight Report firmy Fona International w 2016 roku. Możesz przyciągnąć Millenialsów, kupując sokowirówkę do trzciny cukrowej i przygotowując sok z trzciny cukrowej. Mimo że w nazwie soku znajduje się słowo "cukier", co może odstraszać wiele osób dbających o zdrowie, sok z trzciny cukrowej ma zaskakująco wiele zalet. Oto 10 nieoczekiwanych korzyści płynących z picia soku z trzciny cukrowej.

1. Natychmiastowy zastrzyk energii
W przeciwieństwie do wysokosłodzonych soków owocowych i innych napojów energetycznych, które są obecnie sprzedawane w sklepach w całym kraju, sok z trzciny cukrowej zapewnia natychmiastowy zastrzyk energii bez negatywnych skutków zdrowotnych w dłuższej perspektywie. Dzięki sokowirówce z trzciny cukrowej klienci będą chętnie przychodzić do Twojego baru, aby napić się naturalnego soku z trzciny cukrowej i nawodnić organizm, zwłaszcza w okresie letnim. Natychmiastowy zastrzyk energii jest ważny dla pracowników, zwłaszcza tych, którzy chcą uniknąć zmęczenia. Zachowaj jednak ostrożność, jeśli jesteś diabetykiem; porozmawiaj z lekarzem, zanim zaczniesz używać trzciny cukrowej jako środka wspomagającego leczenie cukrzycy.

2. Zwalcza choroby skóry
Istnieje wiele korzyści płynących z picia soków, ale dbanie o skórę jest jedną z najlepszych. Tysiące ludzi wydaje setki dolarów na produkty do pielęgnacji skóry i terapię. Jednak dzięki sokowirówce z trzciny cukrowej można zapewnić sobie naturalną pielęgnację skóry, kosztując zaledwie kilka dolarów. Sokowirówki z trzciny cukrowej wytwarzają naturalny napój, który może usunąć infekcje skórne, stany zapalne i przebarwienia skóry. Eksperci w dziedzinie zdrowia przypisują sokowi z trzciny cukrowej właściwości redukujące oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, blizny i przebarwienia.

3. Lepsze trawienie
Bez wątpienia picie soku z trzciny cukrowej po obiedzie lub kolacji poprawia trawienie. Badania wykazują, że wyciąg z trzciny cukrowej zawiera nadmierną ilość błonnika pokarmowego. Obecność błonnika w pożywieniu pomaga w łagodzeniu objawów skurczów, wzdęć i zaparć. Włókna z trzciny cukrowej pomagają również w leczeniu stanów zapalnych w jelitach i stymulują ruchy perystaltyczne. Mając w swoim barze sokowirówkę z trzciny cukrowej, możesz być pewien, że osoby z problemami trawiennymi zrobią z niej dobry użytek.

4. Obniżenie poziomu cholesterolu
Każdy człowiek narzeka na zły cholesterol, także Twoi klienci. U tysięcy osób zdiagnozowano różne choroby związane z wysokim poziomem cholesterolu, którego większość pochodzi z przetworzonych cukrów. Badania naukowe wykazały jednak, że picie surowego soku z trzciny cukrowej może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu w organizmie. Sokowirówka z trzciny cukrowej przyciąga entuzjastów zdrowia, którzy chcą obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegać chorobom układu krążenia.

5. Zapobiega nowotworom
Rak jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. Ustalono, że komórki nowotworowe rozwijają się w środowisku kwaśnym w organizmie. Minimalizowanie lub eliminowanie kwaśnego środowiska w organizmie jest jednym z głównych sposobów radzenia sobie z tą zabójczą chorobą. Sok z trzciny cukrowej jest pokarmem alkalicznym, który neutralizuje kwaśne środowisko w organizmie. Wypicie szklanki soku z trzciny cukrowej chroni przed rakiem, co z pewnością spodoba się Twoim klientom.

6. Poprawia funkcjonowanie nerek
Usuwanie nadmiaru wody i soli w organizmie jest ważnym procesem zdrowotnym. Nadmiar soli i wody w organizmie może prowadzić do zakażeń dróg moczowych i kamicy nerkowej. Aby usunąć nadmiar soli i wody w organizmie, potrzebny jest sok z trzciny cukrowej w dużych ilościach, który działa jak diuretyk. W czasach, gdy ludzie są wrażliwi na punkcie zdrowia, posiadanie w barze sokowirówki z trzciny cukrowej może być dodatkowym atutem. Ludzie chcą pić surowy sok z trzciny cukrowej, aby pozbyć się nadmiaru soli i wody z organizmu.

7. Łagodzi stres
Zdrowie psychiczne jest coraz większym problemem zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Ze względu na szybkie tempo rozwoju świata wiele osób znalazło się w stanie zawieszenia i cierpi z powodu lęku, stresu i depresji. Komercyjne urządzenia do wyciskania soków mogą być ukojeniem dla setek klientów Twojego baru. Sok z trzciny cukrowej odgrywa ważną rolę w równoważeniu hormonów i utrzymywaniu hormonów stresu na rozsądnym poziomie.

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę klientów w swoim barze, możesz zaopatrzyć się w maszynę do wyciskania soku z trzciny cukrowej, która będzie wykorzystywana do wyciskania surowego soku z trzciny cukrowej. Oprócz tego, że jest to kolejna metoda generowania przychodów w barze, odegrasz kluczową rolę w poprawie stanu zdrowia wielu klientów.

8. Zapobiega próchnicy zębów
Sok z trzciny cukrowej zawiera minerały, takie jak fosfor i wapń, dzięki czemu jest popularnym domowym sposobem leczenia próchnicy zębów. Oznacza to również lepszy oddech i rzadsze wizyty u dentysty w przyszłości.

9. Wzmacnia wątrobę
Sok z trzciny cukrowej może być stosowany w celu ułatwienia powrotu niektórych białek do wątroby, co pomaga ją wzmocnić i zapobiega chorobom. Cukier i sok z trzciny cukrowej może być również stosowany jako domowy środek zwalczający żółtaczkę, czyli stan, w którym wątroba nie jest w stanie odfiltrować nadmiaru bilirubiny w pozostałej części organizmu, co powoduje żółknięcie skóry i paznokci.

10. Wsparcie w czasie ciąży
Sok z trzciny cukrowej przyjmowany w czasie ciąży może wspomóc przemianę materii, poprawić trawienie, zmniejszyć objawy porannych mdłości i zapewnić energię na cały dzień dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu. W naturalny sposób wzmacnia układ odpornościowy, a nie wymaga stosowania środków farmaceutycznych czy antybiotyków. Sok ten pomaga również wyeliminować objawy zaparć, na które często skarżą się kobiety w ciąży. Należy jednak pamiętać, że jak w przypadku każdego dodatku do diety w ciąży, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Chcesz wypróbować sok z trzciny cukrowej, ale nie masz w domu sokowirówki? Skontaktuj się z Juicernet, aby dowiedzieć się, która sokowirówka jest dla Ciebie odpowiednia.