Zalety wyciskarki do cytrusów

blog_2

Świeży sok na początek dnia

Dobrej jakości wyciskarka do soków to prosty i skuteczny sposób na pełnowartościowy sok, który dostarczy odpowiedniej ilości witamin każdego dnia. Doskonałą propozycją na początek dnia jest sok z owoców cytrusowych. Na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę?

Działanie wyciskarki do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów to urządzenie bardzo proste w obsłudze, przecięte na pół owoce wystarczy wkładać do stożka,który znajduje się w szczycie wyciskarki – sok spływa do specjalnego pojemnika. Sok jest czysty, bez pestek i gorzkich błon.

Kiedy kupić wyciskarkę do cytrusów?

Wyciskarka pozwala uzyskać sok, który nie ulega napowietrzeniu ani nagrzaniu, dzięki czemu zachowuje on wszystkie właściwości odżywcze, przede wszystkim witaminy, minerały i enzymy. Wpływ na to mają niskie obroty silnika. Warto dodać, że sok można przechowywać przez jedną dobę w lodówce, nie tracąc jego cennych właściwości.

Urządzenie do soków

Cechy dobrej wyciskarki

a) Tryb pracy – dostępne są wyciskarki automatyczne i manualne. W przypadku pierwszego rozwiązania urządzenie włącza się samo, po włożeniu owocu, natomiast wyciskarki manualne wymagają ręcznego podłączenia do energii elektrycznej, niekiedy urządzenie posiada dźwignię pozwalającą na wyciśnięcie soku.

b) Moc – moc wyciskarki przekłada się na szybkość wyciskania soku, wśród propozycji dostępne są wyciskarki od 20 do 250 W.

c) Pojemnik – to właśnie tutaj spływa wyciśnięty sok. Pojemnik może mieć różną wielkość, dzięki czemu wybór odpowiedniego rozwiązania nie stanowi problemu.

Należy zwrócić uwagę na to, aby zbiornik do soku był elementem ruchomym – jest to ważne zarówno ze względu na konieczność przelewania soku do szklanki, jak i mycia pojemnika. Dostępne są modele, w których wyciśnięty sok spływa bezpośrednio do szklanki lub dzbanka -w tej sytuacji urządzenie powinno mieć odpowiedni kształt, ważne jest także to, na jakim poziomie znajduje się rynienka, niezbędna do prawidłowego korzystania z wyciskarki.

Pojemnik powinien być przezroczysty, umożliwi to sprawdzanie ilości i jakości soku w dzbanku. Naczynie może być wykonane z plastiku lub szkła.

d) Obudowa – powinna być solidna, a wszystkie elementy dopasowane – jest to gwarancja, że wyciskarka posłuży dłużej niż jeden sezon. Dokonując wyboru warto zastanowić się, czy urządzenie będzie wykorzystywane okazjonalnie, czy regularnie – w przypadku okazjonalnego używania wyciskarki można kupić tańszy model.

Obudowa zazwyczaj jest wykonana z tworzywa sztucznego i wzmacniana elementami zestali szlachetnej lub metalu.