Tajniki mycia wyciskarek

blog_2

Wyciskanie soku z wyciskarką to tak naprawdę przyjemność. Jednak jej mycie będzie dużo większym problemem, a niestety będzie konieczne. Dlatego właśnie należy mieć taki sprzęt, którego mycie nie będzie stanowić wielkiego problemu.

Mycie wyciskarki

DLA NASZEGO ZDROWIA – resztki miąższu będą zostawać w urządzeniu i staną się pożywką dla licznych bakterii. Wyciśnięcie soku w takim urządzeniu sprawi, że te składniki pojawią się w tym co będziemy pić.

DLA ZDROWIA WYCISKARKI – niewielkie ilości soku i miąższu zasychać będą w urządzeniu i stworzą osad, który będzie działał jak papier ścierny co doprowadzi do niszczenia urządzenia.

DLA LEPSZEJ WYDAJNOŚCI – jeśli nie będziemy odpowiednio myć takiego sita musimy liczyć się z tym, że będzie coraz bardziej zapchane i tym samym niestety nie będzie takiej wydajności sprzętu. Mikrootwory zostaną zatkane. Sito nie będzie więc wyciskać soku efektywnie. Trzeba wyraźnie podkreślić, że nie ma takiego sprzętu, który nie wymaga mycia.

Każda wyciskarka nawet taka najdroższa sama się nie umyje i będzie konieczność jej odpowiedniego wyczyszczenia. Dlatego należy jasno powiedzieć, że nie można wierzyć tym osobom, które chcą nam wmówić, że dana wyciskarka będzie wygodna, ponieważ nie wymaga mycia. Jeśli chcemy mieć wydajny sprzęt to jego mycie jest sprawą bardzo ważną. Dodatkowo trzeba również wziąć pod uwagę funkcję przepłukiwania, która na pewno jest komfortowym dodatkiem do wyciskarki, ale w żadnym wypadku nie będzie nam zastępować mycia. Dzięki temu będzie można w jakieś mierze usunąć osady. Wyciskarki nie nadają się do czyszczenia w zmywarce, ponieważ trudnodostępne miejsca nie mogą być myte w ten sposób, ponieważ to mycie nie będzie dokładne. Wybierając dla siebie urządzenie należy sprawdzić jak wygląda sprawa jego mycia. To ważna kwestia, ponieważ jeśli mycie urządzenia będzie nadmiernie absorbujące to po prostu szybko zniechęcimy się do przygotowywania soków i tak naprawdę sprzęt nie da nam takiej satysfakcji jakiej moglibyśmy oczekiwać. Jeśli decydujemy się na wyciskarkę, którą dość łatwo będzie można umyć przez dołączone akcesoria to na pewno taki sprzęt spełni nasze oczekiwania.